Zebranie wiejskie

Zebranie wiejskie odbędzie się w niedzielę 16 września 2018 roku

o godzinie 16.00

Tematem zebrania będą sprawy bieżące wsi oraz wybory samorządowe do Rady gminy, powiatu, i sejmiku województwa małopolskiego.

Wszystkich mieszkańców wsi zapraszają

Sołtys i Rada sołecka

BRAK WODY

Zarząd Spółki Wodnej informuje , że w związku z usunięciem awarii sieci wodociągowej na ul.Orkana w poniedziałek 10 września nastąpi brak dostaw wody w godzinach.8 - 17

W czwartek 13 września z powodu czyszczenia zbiornika wody pitnej nastąpi brak dostaw wody.

W obu przypadkach prosimy o wcześniejsze zaopatrzenie się w wodę !

Za utrudnienia przepraszamy !

Zarząd Spółki Wodnej

Wieści ze wsi

UWAGA: PIELGRZYMKA RODZIN DO KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ

ODBĘDZIE SIĘ 16 WRZEŚNIA /JAK NA PLAKACIE/. Błędną datę podano
w kalendarzu liturgicznym opracowywanym odpowiednio wcześniej,a nie na plakacie.

Decyzją ks. abp. Marka Jędraszewskiego pielgrzymka została przeniesiona na następną niedzielę. Ja również dostałem zaproszenie na dzień 9 września.

Przepraszam wszystkich zainteresowanych

ks. Proboszcz

Historia parafii

Ojciec Święty Benedykt XVI ogłosił swoją decyzję o abdykacji 11 lutego 2013 r. Podczas konsystorza mówił: „Po wielokrotnym rozważeniu w moim sumieniu w obliczu Boga nabrałem pewności, że moje siły z powodu zaawansowanego wieku nie wystarczą, by pełnić w odpowiedni sposób posługę Piotrową…” Papież ustąpił z urzędu 28 lutego. Kościół oczekiwał wyboru nowego Rybaka. Kardynałowie zebrani na konklawe wybrali nowego Biskupa Rzymu 13 marca 2013 r. Papieżem został Jorge Mario Bergoglio, który przybrał imię Franciszek.
27 kwietnia 2014 r. okazał się dniem wyjątkowym, Papież Franciszek kanonizował Jana Pawła II. Od tego dnia modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
29 czerwca 2018 r. ks. abp. Marek Jędraszewski mianował nowego proboszcza naszej wspólnoty. Został nim ks. Jacek Tekiela. Ks. Jacek objął oficjalnie parafię podczas uroczystej Mszy św. 8 lipca tegoż roku, w obecności dziekana dekanatu Nowy Targ ks. Prałata Stanisława Strojka, wielu zaproszonych Gości i przede wszystkim we wspólnej modlitwie z licznie przybyłymi parafianami.

Wybory w DUNAJEC OSTROWSKO

W sobotę 25 sierpnia o godzinie 19 w siedzibie klubu sportowego Dunajec Ostrowsko odbędą się wybory do nowego zarządu klubu. Wszystkich członków zapraszamy !!!

DOŻYNKI PARAFIALNE

W UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ,

która przypada

w 21. niedzielę zwykłą - 26 sierpnia br.

w odpowiedzi na prośbę bardzo wielu Parafian

UROCZYSTOŚCI DOŻYNKOWE

PRZEŻYWAĆ BĘDZIEMY NA MSZY ŚW. o godz. 8.00!!!

W ogłoszeniach poprzednich podawałem godz. 11.00

Wszystkich Parafian do wspólnego dziękczynienia serdecznie zapraszam!

ks. Proboszcz