Pogrzeb "Harnasia"

W kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Krakowie odbyły się uroczystości ponownego pochówku śp. Stanisława Ludzi Ps. "Harnaś", partyzanta z Ostrowska, adiutanta Józefa Kurasia " Ognia", dowódcy oddziału "Wiarusy".

Był to pierwszy potrzeb szczątków  partyzanta podziemia niepodległościowego odnalezionych w Krakowie w 2017 r. W uroczystości wzięła udział rodzina "Harnasia",przedstawiciele IPN z prezesem dr Jarosławem Szarkiem , władze wojewódzkie  , służby mundurowe , wojskowe grupy rekonstrukcyjne , harcerze , środowiska patriotyczno - narodowe oraz delegacja Ostrowska z sołtysem Zbigniewem Żywieniem na czele jak również  poczty sztandarowe Związku Podhalan i Szkoły Podstawowej  w Ostrowsku .

Uroczystosciom przewodniczył  metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski

Stanisław Ludzia Ps."Harnaś" spoczął  na cmentarzu Rakowickim . Pośmiertnie został uhonorowany Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski przez Prezydenta RP .

Więcej informacji na portalu podhale24 , a zdjęcia z uroczystości i udziału naszej delegacji w zakładce  Galeria