8 września; XXIII niedziela zwykła

1/ Przypada dzisiaj XXIII niedziela zwykła, a także liturgiczne święto Narodzenia NMP.
Z racji święta, kończąc liturgię pobłogosławimy nasiona przeznaczone do siewu. Dzisiaj również ma miejsce XXVII Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.

2/ W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
*poniedziałek – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy;
*piątek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bp. i doktora Kościoła;

*sobota – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z racji powagi tego dnia, wieczorną liturgię sprawować będziemy świąteczną. Po zakończeniu Mszy św. ucałujemy Święty Krzyż – Znak świętej wiary.

3/ Kandydatów do posługi ministranta zapraszam w środę, na wspólną Mszę św. oraz spotkanie organizacyjne.

4/ W środę rozpoczniemy nowy rok formacyjny. Na Mszę św. zapraszam wszystkich lektorów, ministrantów, scholę, przedstawicieli wszystkich grup parafialnych.

5/ Serdecznie proszę o kontakt małżeństwa obchodzące w tym roku jubileusz 25-lecia, i 50-lecia sakramentu małżeństwa. Ponadto proszę rodziny 10-latków

6/ W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Składkę przeznaczymy na inwestycje w parafii.

7/ Bóg zapłać za troskę o czystość świątyni. O pomoc w tym tygodniu proszeni są mieszkańcy ul. Pienińskiej: p. Dorota Klimek, p. Maria Tylecka oraz p. Zofia Szumal.

8/ Niech Pan Jezus wszystkim błogosławi.