11 sierpnia; XIX niedziela zwykła

1/ Przypada dzisiaj 19 niedziela zwykła.

2/ W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
*wtorek - święto NMP Kalwaryjskiej
*środa – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego
*czwartek – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP. Msze św. będą odprawione w porządku niedzielnym o godz. 8.oo i 11.oo
*sobota – święto św. Jacka

3/ Dziękczynienie za plony ziemi i pracy rąk ludzkich, przeżywać będziemy 25 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 11.oo. W tym roku wyrazimy dożynkową radość nie
w wieńcu, lecz w liturgii Mszy św. w procesji darów ofiarnych, kładąc na ołtarzu Pana przede wszystkim chleb, który zawsze przypomina Chleb eucharystyczny. Chleb Życia Wiecznego. Jezusa w Eucharystii.

4/ Przypada w tym tygodniu III piątek miesiąca. Godzina Miłosierdzia o godz. 17.oo

5/ Ofiary składane w przyszłą niedzielę przeznaczymy na inwestycje w parafii.

6/ Pragnę wyrazić swoją wdzięczność za modlitwę w mojej intencji. Bóg zapłać.

7/ Bóg zapłać za troskę o czystość świątyni. O pomoc w tym tygodniu proszeni są mieszkańcy ul. Pienińskiej: p. Czesław Leśnicki, p. Bożena Leśnicka oraz p. Małgorzata Wielkiewicz.

8/ Niech Pan Jezus wszystkim błogosławi.