13 stycznia; ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

1/ Przeżywając Święto Chrztu Pańskiego kończymy w Kościele obchód Świat Narodzenia Pańskiego. Zgodnie z tradycją śpiew kolęd i nastrój świąteczny trwać będzie do 2 lutego. Po Mszy św. o godz. 11.00 koncert kolęd, pod nazwą „Kolędnicy z pomocą dla Chatki”. Również dzisiaj o godz.18.00 w salce przy Ośrodku Zdrowia odbędzie się zebranie członków Związku Podhalan i rodziców dzieci należących do zespołu góralskiego.

2/ W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
*w czwartek – Wspomnienie św. Antoniego; opata
* w sobotę – Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara; biskupa

3/ W dniach od 18 do 25 stycznia przypada Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

4/ W najbliższy wtorek (15 stycznia) Msza św. odprawiona będzie wyjątkowo o godz. 17.00!

5/ W piątek odprawimy nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godz. 16.00

6/ Serdecznie dziękuję wszystkim przybyłym w ubiegłą niedzielę na spotkanie opłatkowe.

7/ Bóg zapłać za złożone w minioną niedzielę ofiary na misje w kwocie 1195, 50 PL. Przesłano już na konto Kurii Metropolitalnej.

8/ Dobiegły końca odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Bóg zapłać za okazaną życzliwość. Serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary złożone na ogrzewanie kościoła oraz inne cele. Łącznie jest to kwota 10.450 zł. Lista ofiarodawców zamieszczona jest
w gablocie. Ponadto dziękuję bardzo za wszelkie złożone ofiary. Każdy z księży część
z nich odprowadza na potrzeby Kurii Metropolitalnej, na misje, na UP JP II oraz na Bratnią Pomoc Kapłańską.

9/ Wznawiamy peregrynację figury św. Michała Archanioła:
*poniedziałek 14 stycznia: p. Grażyna i Rafał Kamoń z rodziną
*środa 16 stycznia: p. Anna i Ryszard Gromadowie
*piątek 18 stycznia: p. Stanisława i Krzysztof Domalik
*poniedziałek 21 stycznia: p. Helena i Jan Chrobak

10/ Rozpoczęliśmy ferie zimowe. Wszystkim dzieciom i młodzieży życzę udanego wypoczynku.

11/ W przyszłą niedzielę 20 stycznia składkę przeznaczymy na inwestycje w parafii,
a konkretnie w kościele.

12/ Bóg zapłać troszczącym się o czystość świątyni. W tym tygodniu o pomoc proszeni są mieszkańcy ul. Gorczańskiej: p. Monika Cyrwus, p. Antonina Luberda i z ul. Nadwodniej p. Marzena Ambroż

13/ Życzymy błogosławieństwa Bożego. Pozdrawiamy Polonię.