7 października; 27 niedziela zwykła

MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ

1/ W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

*poniedziałek – Dzień powszedni
*wtorek – Wspomnienie świętego Wincentego Kadłubka
*środa – Dzień powszedni
*czwartek – Dzień powszedni
*piątek – Dzień powszedni
*sobota – Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego

2/ Peregrynacja figury: w poniedziałek, przejmie p. Elżbieta Szmal, w środę
p. Bernadetta Ciężobka, w piątek Rodzina Sikorów, w sobotę p. Zofia i Stanisław Wach, natomiast w następny poniedziałek p. Katarzyna i Piotr Pankiewia.

3/ Przeżywamy miesiąc modlitwy różańcowej – modlimy się każdego dnia o godz. 17.3o. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież parafii. Oczywiście też wszystkich kochających tę modlitwę.

4/ Kandydatów do bierzmowania – uczniów klasy III gimnazjum, jak też klasy 8 i 7 szkoły podstawowej zapraszam na wspólny różaniec w czwartek, następnie pierwsze spotkanie, tu w kościele.

5/ Rodziców dzieci mających przystąpić do I Komunii św. zapraszam na różaniec we wtorek – poświęcimy różańce, proszę nie kupować dostaną jednakowe. Po nabożeństwie spotkanie organizacyjne w kościele.

6/ W przyszłą niedzielę różaniec św. odmówimy po Mszy św. o godz. 8.oo, natomiast po sumie o godz. 11.oo nieszpory.

7/ Ponawiam prośbę do osób posiadających ciągniki o pomoc w zwiezieniu drzewa z lasu Księży Wierch.

8/ Jeżeli ktoś dysponuje zdjęciami nazwiskami przodków walczących w latach 1918-1920 prosimy o kontakt – chcemy te osoby upamiętnić w Święto Odzyskania Niepodległości

9/ W zakrystii są do nabycia piękne kalendarze z aniołami. Ilość jest już bardzo ograniczona.

10/ Bóg zapłać ofiarodawcom i sponsorom tym znanym i cichym. Dziękuję trudzącym się o czystość świątyni. W tym tygodniu troskę tę składamy w ręce mieszkańców ul. Na Równi, proszeni są p. Józefa Olendzka, p. Aniela Ciężobka oraz p. Marek Twaróg.

11/ Raz jeszcze wyrażam swą wdzięczność wszystkim, którzy zadbali
o piękno przeżywanego odpustu. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać. Nie wyszczególniam z imienia, czy z racji spełnianej funkcji nikogo, by nikt nie został pominięty. Niech chciałbym kogokolwiek w ten sposób urazić. Za pośrednictwem Internetu pozdrawiam naszą Polonię i dziękuję za wspólną modlitwę podczas liturgii odpustowej. Wiem, że śledziła nas ogromna ilość Rodaków we wspólnym uwielbieniu Boga przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła.

10/ Niech Jezus Chrystus obficie wszystkim błogosławi, a św. Michał Archanioł otacza płaszczem swej opieki.