Ogłoszenia parafialne

30 września; 26 niedziela zwykła

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus;

1/ W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
*poniedziałek – Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus
*wtorek – Wspomnienie świętych Aniołów Stróżów
*środa – Dzień powszedni
*czwartek – Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
*piątek – Wspomnienie św. S. Faustyny Kowalskiej
*sobota – Dzień powszedni

2/ Jutro rozpoczynamy poniedziałkowe nabożeństwa ku czci św. Michała Archanioła, zarazem peregrynację figury św. Patrona. Na zakończenie Mszy św. przekażemy figurę
p. Ewie Przybockiej. Następnie w środę figurę przejmie p. Bronisław Jadwicz (jeżeli źle odczytałem nazwisko to przepraszam), w piątek p. Maria i Czesław Gromada, a w sobotę p. Bubisz i Truty. Kolejne przekazanie w poniedziałek, a figurę przejmie p. Elżbieta Szmal. Przekazywanie figury jest wywieszone w gablocie do dnia 27 października.

3/ Rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej.
Modlić się będziemy każdego dnia o godz. 17.3o. Szczególnie zapraszam dzieci i młodzież parafii.

4/ W najbliższy czwartek pragnę odprawić Mszę św. w intencji wszystkich sponsorów
i ofiarodawców dbających o piękno naszej świątyni oraz ich rodzin. Serdecznie wszystkich na tę Mszę św. zapraszam. To jest troska o wspólne dobro i piękno, niech ono przekłada się na naszą pobożność.

5/ Przypada w tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
W czwartek nabożeństwo Godziny Świętej odprawimy na zakończenie Mszy św. o godz. 7.oo, natomiast w pierwszy piątek Msze św. o godz. 7.oo i 18.oo następnie nabożeństwo. Okazja do spowiedzi św. będzie rano – przed i podczas Mszy św. a następnie od godz. 16.15. Do chorych z posługą sakramentalną chcę udać się od godz. 15.oo (ze względu na obowiązki szkolne).

6/ W przyszłą – pierwszą niedzielę października różaniec św. odmówimy po Mszy św.
o godz. 8.oo, przed Najświętszym Sakramentem, natomiast po sumie o godz. 11.oo nieszpory również przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. W niedzielę przypada liturgiczne wspomnienie NMP Różańcowej, dlatego też Msze św. będą odprawiane nie
z niedzieli, ale z formularza o Matce Bożej Różańcowej.

7/ 3 października – tj. w środę przypada święto patrona naszej szkoły prof. Andrzeja Waksmundzkiego. Z tej okazji o godz. 9.oo odprawimy Mszę św.
w intencji Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, wszystkich pracowników szkoły oraz oczywiście uczniów. Po Mszy św. w budynku szkolnym uroczyste odsłonięcie popiersia Patrona oraz dalsze uroczystości. Wszystkich, jako społeczność szkolna serdecznie zapraszamy.

8/ Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali i upiększyli naszą świątynię na nasze dzisiejsze święto. W tym tygodniu prosimy o pomoc mieszkańców ul. Ogrodowej;
p. Bogusława Kunka, Jadwiga Kozieł i Krystyna Cyrwus.

9/ Na ręce czcigodnego ks. Infułata i równie czcigodnego ks. Dziekana, ks. Prałata Stanisława Strojka pragnę skierować słowa wdzięczności.
Bóg zapłać ks. Infułacie za sprawowanie liturgii, skierowane do nas słowo Boże oraz poświęcenie figury. Życzę sił, zdrowia oraz obfitości łask od Boga i zapewniam o pamięci w modlitwie. Bóg zapłać. Swoją wdzięczność wyrażam kapłanom z naszego dekanatu
i nie tylko – dziękuję wszystkim przybyłym księżom wedle ich godności i posług, to powitanie składam na ręce czcigodnego naszego ks. dziekana ks. Prałata Stanisława oraz ks. Prałata Mieczysława. Wyrażam swą wdzięczność Bracia i Siostry wszystkim, którzy zadbali o piękno przeżywanych chwil. Dziękuję za posługę księżom diakonom, dziękuję naszej kapeli, scholii, lektorom i ministrantom za przygotowanie liturgii. Dziękuję orkiestrze parafii NSPJ. Nie mogę pominąć Związku Podhalan, obecnej ale pełniącej również swą służbę OSP, Radzie parafialnej za trud w przygotowaniu świątyni – a czasu było przecież mało. Bóg zapłać p. Organistce, p. Bogdanowi – naszemu kościelnemu, sponsorom, ofiarodawcom, jak też wszystkim tu zgromadzonym, pragnącym wspólnie oddać cześć św. Michałowi Archaniołowi. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać.

10/ Niech Jezus Chrystus obficie wszystkim błogosławi, a św. Michał Archanioł otacza płaszczem swej opieki.